Најдете Твојот дом Далеку од дома

Дали ви требаат краткорочни изнајмувања, соби за изнајмување за продолжен престој или студентско сместување? Што и да посакате, ние го добивме.

Најдете ги најдобрите понуди во Санторини

0 +
Соби
0 +
Среќни гости
0 +
Години на искуство

Без разлика колку долго ќе бидете во Њујорк, ние имаме некаде за вас.

Ви треба место во Њујорк кое е дом далеку од дома. Место каде што можете да останете удобно и да уживате во секое искуство во Њујорк. Место во Reservation Resources.

Барате место за престој неколку дена додека ги истражувате најпопуларните атракции во Њујорк или сте студент, медицинска сестра, доктор или претприемач кој ќе биде тука со месеци?

Барате стан во Бруклин?

Гледате краток престој во Бруклин и сакате опремени краткорочни изнајмувања? Или ќе бидете во Њујорк некое време и сакате да проверите некои од нашите единици за вашиот продолжен престој?

Може да ја погледнете нашата колекција на истакнати станови за изнајмување во Бруклин, почнувајќи од $60 за една ноќ и да најдете добри зделки кои работат за вас:

Барате место во Менхетен?

Ги куриравме нашите најдобри огласи од Менхетен на кои им веруваат над 50 гости. Од куќи за гости до сместување во студио, еве што има да ви понуди Менхетен:

Секој гостин е важен

Ние веруваме дека секој гостин има важна приказна да сподели и затоа им дозволуваме на нашите гости да ви покажат што ги прави Reservation Resources уникатни.

Навистина одлично место за да поминете неколку дена во Њујорк. Дефинитивно би останал овде повторно. Собата и локацијата беа одлични. Дефинитивно едно од најдобрите места со вредност за парите на Менхетен.

Демијан
Германија, Booking.com

Би го препорачал ова на моето семејство. Тоа ниво на удобност. Одлична локација, удобна соба (со микробранова и фрижидер) и супер чиста бања.

Лопез Т.
Аргентина, Booking.com

Добро место за престој. Не можев да најдам мана во ништо. Локација. Големина на соба. Фрижидер замрзнувач, микробранова печка и единица за мијалник.

Дру
ОК, Booking.com

Креветот беше навистина удобен и локацијата беше извонредна, 15 минути пешачење до Тајмс Сквер.

Алекс
Ирска, Booking.com

Совршена локација и одлична вредност за парите. Лесна комуникација со домаќинот, имотот е лесно да се најде. Чиста и тивка населба, иако централно лоцирана.

Кристијан
Чешка, Booking.com

Спокојството во соседството и љубезноста и големата големина на собата

Бубакар
Габон, Booking.com

Чиста соба, удобен душек. Собата назад од улицата е доволно тивка со отворен прозорец. Мијалник, микробранова печка, мини фрижидер убави предности.

Вилијам
САД

Одлична локација во центарот на градот, чисти соби, ходник, скали и заеднички тоалет и туш. Куќата е на само неколку минути од станицата Пен, Медисон Сквер Гарден, Хај Лајн и Центарот Џавитс. Хари беше многу корисен со пријавувањето и поддршката за време на мојот престој.

Павел
Чешка република

Силно се препорачува. Многу чисто место, многу добро наместена кујна, удобен кревет, совршена локација.

Клаудио
Чиле, Booking.com

„Доживување на животот во Њујорк. Локацијата, веднаш до станицата во Пенсилванија, на одење до Тајмс Сквер соба е мала, но тоа е приватна соба во срцето на Њујорк. Безбедно соседство во секое време во текот на денот или ноќта. Дури и доцна во ноќта возовите се достапни на која било локација вклучувајќи го и аеродромот“.

MS27
ОК

Сакате да бидете први до вестите за нашите најдобри и најнови зделки, случувања на пазарот во Њујорк и огласи во новите градови?

Проверете ги нашите блогови за да знаете на што треба да внимавате кога барате опремени краткорочни изнајмувања во Бруклин или Менхетен кои не се нарушени. Исто така споделуваме важни совети кои можат да ви помогнат да преживеете во голем град додека барате домување.

Наоѓање на вашето совршено вклопување: соби за изнајмување Њујорк

Дали го барате суштинското искуство во Њујорк? Не гледајте подалеку од Ресурси за резервации. Специјализирани сме да нудиме…

7 убедливи причини да резервирате престој во Њујорк со ресурси за резервации

Дали планирате патување во живиот град Њујорк? Не гледајте подалеку од ресурсите за резервации…

Добијте ажурирања во вашето сандаче

Сè што треба да направите е да го пополните омиленото поштенско сандаче во полето подолу:

Изнајмување соба

Најдете одговори на некои од вашите прашања

Еве список на некои од најчестите прашања што идните гости ги поставуваат за ресурсите за резервација.

Нашите гости обично резервираат од една година до еден ден однапред. Но, колку побрзо резервирате, толку подобро. Тоа е затоа што сите резервации се засноваат на достапноста.

Не, ние не ја поседуваме единицата. Ние го управуваме. Ако имате какви било прашања за некоја од нашите единици, можете да разговарате со нас овде.

Стандардно време за пријавување е од 13 до 23 часот по EST. Може да се побара доцна или рано пријавување во зависност од достапноста на собите. Ве молам Контактирајте не  ако сакате да се пријавите порано или подоцна од стандардното време

Пребарување

јуни 2024

 • М
 • Т
 • В
 • Т
 • Ф
 • С
 • С
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30

јули 2024

 • М
 • Т
 • В
 • Т
 • Ф
 • С
 • С
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
0 Возрасни
0 Деца
Домашни миленици
Големина
Цена
Удобности
Објекти
Пребарување

јуни 2024

 • М
 • Т
 • В
 • Т
 • Ф
 • С
 • С
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
0 Гости

Споредете ги огласите

Споредете

Споредете ги искуствата

Споредете
mk_MKМакедонски јазик
en_USEnglish azAzərbaycan dili fr_FRFrançais en_CAEnglish (Canada) en_NZEnglish (New Zealand) en_GBEnglish (UK) en_AUEnglish (Australia) en_ZAEnglish (South Africa) afAfrikaans amአማርኛ arالعربية asঅসমীয়া belБеларуская мова bg_BGБългарски bn_BDবাংলা boབོད་ཡིག bs_BABosanski caCatalà cs_CZČeština cyCymraeg da_DKDansk de_DEDeutsch elΕλληνικά eoEsperanto es_VEEspañol de Venezuela etEesti euEuskara fa_IRفارسی fiSuomi fyFrysk gdGàidhlig gl_ESGalego guગુજરાતી he_ILעִבְרִית hi_INहिन्दी hrHrvatski hu_HUMagyar hyՀայերեն id_IDBahasa Indonesia is_ISÍslenska it_ITItaliano ja日本語 ka_GEქართული kkҚазақ тілі kmភាសាខ្មែរ knಕನ್ನಡ ko_KR한국어 loພາສາລາວ lt_LTLietuvių kalba lvLatviešu valoda ml_INമലയാളം mnМонгол mrमराठी ms_MYBahasa Melayu my_MMဗမာစာ nb_NONorsk bokmål pa_INਪੰਜਾਬੀ pl_PLPolski psپښتو pt_PTPortuguês pt_BRPortuguês do Brasil pt_AOPortuguês de Angola ro_RORomână ru_RUРусский si_LKසිංහල sk_SKSlovenčina sl_SISlovenščina sqShqip sr_RSСрпски језик sv_SESvenska swKiswahili ta_INதமிழ் ta_LKதமிழ் teతెలుగు thไทย tlTagalog tr_TRTürkçe tt_RUТатар теле ug_CNئۇيغۇرچە ukУкраїнська urاردو uz_UZO‘zbekcha viTiếng Việt zh_CN简体中文 de_ATDeutsch (Österreich) de_CH_informalDeutsch (Schweiz, Du) zh_TW繁體中文 zh_HK香港中文 es_GTEspañol de Guatemala es_ESEspañol es_CREspañol de Costa Rica es_COEspañol de Colombia es_ECEspañol de Ecuador es_AREspañol de Argentina es_PEEspañol de Perú es_DOEspañol de República Dominicana es_UYEspañol de Uruguay es_CLEspañol de Chile es_PREspañol de Puerto Rico es_MXEspañol de México mk_MKМакедонски јазик